Petr Berger - Ženy v přírodě

Home » Kalendář akcí » Petr Berger - Ženy v přírodě

Havlíčkobrodský filmař a fotograf Petr Berger se narodil 6.2.1944. V roce 1972, kdy objektivem kamery zachycoval především rodinu, začínal. Pořizování těchto záběrů přerostlo ve vážného celoživotního koníčka - filmový dokument. S dalšími kolegy z havlíčkobrodského klubu se stali pravidelnými účastníky soutěží neprofesionálních filmařů v celém Československu. V Hradci Králové absolvoval v 80. letech... celý popis

Havlíčkobrodský filmař a fotograf Petr Berger se narodil 6.2.1944. V roce 1972, kdy objektivem kamery zachycoval především rodinu, začínal. Pořizování těchto záběrů přerostlo ve vážného celoživotního koníčka - filmový dokument. S dalšími kolegy z havlíčkobrodského klubu se stali pravidelnými účastníky soutěží neprofesionálních filmařů v celém Československu. V Hradci Králové absolvoval v 80. letech Konzervatoř pod vedením Jána Šmoka.

Nejprve obor Filmová kamera a režie a poté vystudoval i obor Výtvarná fotografie. Ve svých fotografických začátcích se věnoval focení krajiny, v poslední době se přeorientoval na portrét a akt, ovšem jeho doménou zůstává dokumentární film. Výstava bude přístupna v době konání kulturních akcí dle programu.