Výstava indických příběhů

Home » Kalendář akcí » Výstava indických příběhů

Putovní výstava příběhů z Indie „Za naše úspěchy vděčíme Vám“. Výstava již zdobila přízemí Filharmonie Hradec Králové, sokolovnu v Pardubicích nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi. Diecézní charita Hradec Králové tímto způsobem vypráví příběhy osmi úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku. Z příběhů vyzařuje vděčnost, naděje... celý popis

Putovní výstava příběhů z Indie „Za naše úspěchy vděčíme Vám“. Výstava již zdobila přízemí Filharmonie Hradec Králové, sokolovnu v Pardubicích nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi. Diecézní charita Hradec Králové tímto způsobem vypráví příběhy osmi úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku.

Z příběhů vyzařuje vděčnost, naděje a touha pomáhat dalším lidem. Mnozí, z dnes již dospělých absolventů, prožívali v dětství těžké chvíle kvůli nemoci nebo úmrtí jednoho z rodičů. Naštěstí se jich ujali indičtí partneři projektu Adopce na dálku®. Když se pak tito mladí lidé postavili na vlastní nohy, začali někteří sami finančně podporovat chudé děti a další jim ve svém volném čase pomáhají třeba s domácími úkoly.

Dárci Diecézní charity Hradec Králové podpořili od roku 2000 více než 6 500 indických dětí na cestě k lepšímu vzdělání. Dlouhodobá podpora dárců má smysl. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost.