XV. trienále českého ex libris

Hlavní stránka » Kalendář akcí » XV. trienále českého ex libris

Jubilejní XV. trienále českého ex libris chrudim 2017 je unikátní přehlídka prezentující současnou českou tvorbu ex libris, která poskytuje možnost sledovat vývoj a současné moderní postupy v oblasti grafických technik, proměny uměleckých tendencí i ikonografických trendů za roky 2015 – 2017. XV. ročník poskytne opět po třech letech možnost v Chrudimi představit grafické práce předních českých umělců... celý popis

Jubilejní XV. trienále českého ex libris chrudim 2017 je unikátní přehlídka prezentující současnou českou tvorbu ex libris, která poskytuje možnost sledovat vývoj a současné moderní postupy v oblasti grafických technik, proměny uměleckých tendencí i ikonografických trendů za roky 2015 – 2017.

XV. ročník poskytne opět po třech letech možnost v Chrudimi představit grafické práce předních českých umělců a studentů výtvarných škol, z jejichž děl byla odbornou porotou pro výstavní kolekci vybrána nejhodnotnější ex libris. Na výstavě budou prezentována ex libris od Petra Palmy, Jana Híska, Michala Cihláře, Jiřího Brázdy, Kateřiny Vítečkové, Vladimíra Suchánka a mnoha dalších.

Přehlídka se koná u příležitosti 25. výročí od chvíle, kdy Památník národního písemnictví poprvé uspořádal výstavu Trienále českého ex libris. Je pořádána ve spolupráci s Chrudimskou besedou, za podpory města Chrudim a Pardubického kraje. Zároveň je trienální přehlídka zapsána v závazném dokumentu „Tvář Pardubického kraje“ a řadí se tak mezi významné události regionu.