Nedělní matiné s violou da gamba v Janovičkách

Hlavní stránka » Kalendář akcí » Nedělní matiné s violou da gamba v Janovičkách

Přijďte na odpolední koncert Mélusine de Pas, umělkyně, která svoji hudební kariéru věnovala hře na historický nástroj Viola Da Gamba. V průběhu koncertu zazní díla Tobiase Huma, anglického skladatele začáku 17. století. en.wikipedia.org/wiki/Tobias_Hume Mélusine de Pas začala svou hudební dráhu ve sboru Pages de la Maîtrise du Centre de Musique Baroque de Versailles pod vedením Oliviera Schneebeliho... celý popis

Přijďte na odpolední koncert Mélusine de Pas, umělkyně, která svoji hudební kariéru věnovala hře na historický nástroj Viola Da Gamba. V průběhu koncertu zazní díla Tobiase Huma, anglického skladatele začáku 17. století.
en.wikipedia.org/wiki/Tobias_Hume


Mélusine de Pas začala svou hudební dráhu ve sboru Pages de la Maîtrise du Centre de Musique Baroque de Versailles pod vedením Oliviera Schneebeliho. Po zkušenosti s hudbou francouzského „Grand Siècle“ pokračovala v Maîtrise de Notre-Dame de Paris pod vedením Nicole Corti a Lionel Sow. Témbr lehkého sopránu jí dovedl ke spolupráci s Hervé Niquetem (Le Concert Spirituel), Jean-Claudem Malgloirem či Bruno Boterfem (Ludus Modalis).
Paralelně se svým vokálním vzděláním absolvovala výuku violoncella, po které se zaměřila na violu da gamba. Byla přijata do třídy Christopha Coina na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris a následně do třídy Philippa Pierlota na Conservatoire Royal de Bruxelles. Jako gambistka měla příležitost hrát v souborech Riccercar Consort či Collegium Marianum.
Zájem o dialog mezi kulturami ji vedl k iniciativě projektu v Sýrii (2007), jehož cílem bylo setkání orientální hudební tradice se starou evropskou hudbou. Ať už zpěvačka či gambistka se Mélusine účastní projektů, které propojují poučenou hudební interpretaci s divadlem. Spolupracuje se souborem Oneiroï (divadelní hry Métamorphos(é)es, Cabaret Baroque) nebo Compagnie Oghma (divadelní hra o životě Tobiase Huma). Mélusine de Pas je zakládající členkou souboru Lunaris, s nímž natočila Cd s názvem Exode.
Zdroj: motusharmonicus.cz/cs/melusine-de-pas

Před a po koncertě bude opět možné prohlédnout si gobelíny koncipované jako obrazy roudnické umělkyně Evy Brodské. Gobelíny jsou utkány z přírodních materiálů za použití tradičních řemeslných postupů. Díla Evy Brodské patří k těm stěžejním z textilní tvorby druhé poloviny dvacátého století v Česku. Autorka je členkou Umělecké Besedy, její díla jsou zastoupena ve sbírkách významných muzeí a galerií v Čechách i v zahraničí. Ve své práci Eva Brodská upřednostňuje klasickou gobelínovou techniku. Jako materiál využívá vlnu, často v kombinaci se sisalem.