Den židovských památek 2017

Hlavní stránka » Kalendář akcí » Den židovských památek 2017

V rámci dne židovských památek můžete od 10:00 do 17:00 zdarma navštívit lužskou synogogu a židovský hřbitov. v pátek 13. srpna se bude v české republice připomínat den židovských památek. otevřou se čtyři desítky židovských pamětihodností v čechách, na moravě a slezsku. návštěvníci budou moci navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech rekonstrukcí... celý popis

V rámci dne židovských památek můžete od 10:00 do 17:00 zdarma navštívit lužskou synogogu a židovský hřbitov.

v pátek 13. srpna se bude v české republice připomínat den židovských památek. otevřou se čtyři desítky židovských pamětihodností v čechách, na moravě a slezsku. návštěvníci budou moci navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech rekonstrukcí.

den židovských památek letos připadá na svátek tiš'a be-av, při kterém si židé připomínají zničení jeruzalémského chrámu. tiš'a be-av je postní den a jeden z nejsmutnějších dnů židovských dějin, připadají na něj ještě další tragické události. podle tradice právě v tento den odmítli izraelité vstoupit do kanaánu a byli potrestáni čtyřicetiletým putováním na poušti. v novodobých dějinách mimo jiné v předvečer tiš'a be-av roku 1942 začali být židé z varšavského ghetta převáženi do koncentračních táborů.